Інформатика

 

Завдання ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади

з інформаційних технологій 2022/2023 н. р.

Уважне вивчення умов і допоміжних матеріалів завдання — половина успіху!

Комплексне, інтегроване завдання на використання офісних інформаційних технологій

Створіть папку на вказаному в інструкції диску та збережіть  в ній свої файли виконання. Усі вхідні дані знаходяться в папці «Для учасника». 

Учаснику олімпіади необхідно вирішити наступні задачі засобами MS OFFICE або LibreOffice відповідно умовам задач. Використання VBA заборонено

 

Завдання 1. ТЕКСТОВИЙ ПРОЦЕСОР (25 балів)

Завдання слід виконувати в середовищі текстового процесора. Використання безпосередньо самих зразків (скріншотів) під час виконання завдання заборонено.

Результати роботи слід зберегти у теку зі своїм прізвищем та ім’ям під назвою «Завдання_1».

 

Проведення будь-яких заходів має зацікавити якнайбільшу кількість жителів та гостей міста. Тому організатори крім традиційної реклами планують створити особисті запрошення для учасників. Саме в цій роботі пропонуємо взяти участь учасникам олімпіади.

Учаснику олімпіади пропонується підготувати для заходу рішення, запропоновані авторами завдання, для чого необхідно вирішити наступні задачі виключно засобами Microsoft Office або LibreOffice відповідно до умов задач та допоміжних файлів. Використання VBA ЗАБОРОНЕНО!

 

Учаснику пропонується створити індивідуальні запрошення на велопробіг. Зразок запрошення у файлі «Запрошення.pdf».

Базу прізвищ та імен, для яких треба створити індивідуальні запрошення, надано у файлі «list.txt».

Положення та форматування тексту і малюнків має СТРОГО відповідати наданому зразку. У розв’язку, який необхідно зберегти у файлі «Завдання_1»,  повинно міститись 30 сторінок. Розмір аркуша має відповідати формату 10,5*14,8 см. Зображення карти є посиланням на електронний ресурс.

Також необхідно зберегти файл-шаблон, з якого створюватимуться індивідуальні запрошення.

На кожній сторінці повинно міститись ім’я та прізвище запрошуваної особи із вірною формою звертання у відповідності до статі (шановний, шановна).

 

Завдання 2. РЕДАКТОР ПРЕЗЕНТАЦІЙ (35 балів)

Завдання слід виконувати в середовищі редактора презентацій. Використання безпосередньо самих зразків (скріншотів) під час виконання завдання заборонено.

Результати роботи слід зберегти у теку зі своїм прізвищем та ім’ям під назвою «Завдання_2».

 

Історію розвитку транспорту можна розпочинати вивчати з велосипедів. Створіть презентацію, яка б відображала динаміку розвитку велосипедів як транспортних засобів.

Презентація розпочинається із зображення колеса, яке починає рухатись після клацання мишею по ньому. Зображення колеса слід створити відповідно до зразка.

 

Ознайомтесь із демонстрацією прикладу роботи презентації у файлі video_bicycle.mp4.

 При натисканні на стрілку «праворуч» колесо розпочинає рух по стовпчиках. Досягнувши останнього стовпчика, колесо зупиняється, а стрілка змінює свій напрямок. При натисканні на стрілку «ліворуч» колесо починає рух у зворотному напрямку.  При натисканні по одному із стовпчиків над ним з’являється зображення про цей етап історії. Слід передбачити одночасну можливість вибору стовпця та рух колеса.

Зображення для виконання завдання знаходиться у файлах bicycle.jpg,  the history of bicycles.jpg  у папці «Завдання 2».


 

Завдання 3. ТАБЛИЧНИЙ ПРОЦЕСОР (45 балів)

Результати роботи слід зберегти у теку зі своїм прізвищем та ім’ям під назвою «Завдання_3».

Виконання завдання слід здійснити виключно засобами Microsoft Office або LibreOffice. Використання VBA ЗАБОРОНЕНО!

 

Продаж велосипедів, як власне і будь-яких інших товарів, – справа, що потребує особливого і сумлінного підходу.

В стовпець A файлу bikes.xlsx сторонніми засобами вносяться дані про 60 велосипедів, що продаються в одному з популярних інтернет-магазинів. Дані про кожен з велосипедів подаються в шести рядках наступного вигляду:

>> Велосипед Leon 18" XC-80 AM Hydraulic lock out 14G HDD жовтий OPS-LN-27.5-039 11564

Тип: хардтейл

Категорія: Активний відпочинок, Велоспорт

Розмір рами, дюйми: 18

Діаметр коліс, дюйми: 27,5

Клас: гірський

Перший рядок починається з символів >> та містить назву велосипеда і через пробіл – його ціну в гривнях (від 1000 до 99999). Кожен із наступних рядків містить тип, категорію, розмір рами, діаметр коліс та клас велосипеда відповідно.

Ваше завдання: не змінюючи даних стовпця A візуалізувати їх в наступному вигляді:




Таблиця містить структуровану інформацію про всі 60 велосипедів відповідно до поданого вище зразка.

В поданій таблиці в стовпці Ціна комірки автоматично зафарбовуються кольором відповідно до значення ціни: від зеленого (найменша ціна) до червоного (найвища ціна). В стовпцях Розмір рами та Діаметр коліс вміщено діаграми, що відображають відповідно розмір рами та діаметри коліс кожного велосипеда серед інших.

Над таблицею користувач має можливість обрати із розкривного списку один з типів велосипедів (двопідвіс, ригід чи хардтейл), класів (гірський, дитячий, міський), розмір рами та діаметр коліс:


 


Після вибору зазначених параметрів в комірці «Кількість» обчислюється кількість велосипедів, які відповідають обраним характеристикам. В таблиці велосипедів відповідно до критеріїв назви велосипедів виділяються напівжирним курсивним шрифтом блакитного кольору, як це показано вище.

В нижній частині таблиці за допомогою формул дайте відповіді на чотири запитання:


На окремому аркуші побудуйте діаграму відповідно до зразка. Зображення колеса розміщено  файлі wheel.jpg.

 


 

Слід передбачити коректну (без додаткового втручання користувача) реакцію системи на зміну даних стовпця A!

Виконання завдання лише для наданого набору даних оцінюватиметься в неповну кількість балів.

 


 

Завдання 4. СИСТЕМИ КЕРУВАННЯ БАЗАМИ ДАНИХ (45 балів)

Виконання завдання слід здійснити виключно засобами Microsoft Office або LibreOffice. Використання VBA ЗАБОРОНЕНО!

Результати роботи слід зберегти у теку зі своїм прізвищем та ім’ям під назвою «Завдання_4».

 

Учаснику потрібно створити базу даних, що містить інформацію про результати змагань, які відбулися. Вихідні дані містяться у файлах results.txt, participants.txt, competition.txt, group.txt.

 

Структура бази даних зображена на малюнку:


Завдання:

-        Створити таблиці в базі даних під назвою «Завдання _4».

-        Самостійно визначити та задати типи полів.

-        Створити ключові поля у таблицях БД.

-        Створити зв’язки з типами зв’язків між таблицями БД.

-        Імпортувати дані з файлів у таблиці БД.

-        Створити наступні запити:

Міста: виводить прізвище, ім’я, по батькові учасників та населений пункт (населений пункт відсортовано в алфавітному порядку);

Результати учасників: виводить прізвище (відсортовано в алфавітному порядку), ім’я, по батькові учасників, вікову групу та результати;

Вікова група: виводить прізвище, ім’я, по батькові учасників та назву вікової групи (згруповано для кожного учасника та відсортовано за полем назва вікової групи);

Учасник: виводить прізвище, ім’я, по батькові учасника, назву вікової групи та його результати (прізвище задається користувачем з клавіатури під час виконання запиту);

Місто: виводить прізвище, ім’я, по батькові учасників, назву вікової групи та їх результати (місто задається користувачем з клавіатури під час виконання запиту);.

-        Створити форму Учасники для перегляду даних про учасників, яка містить вкладену форму (субформу) з їх результатами. Форма для перегляду та введення нових даних.

-        Створити звіт Результати для друку результатів учасників змагань, які згруповані по вікових категоріях.

 

УВАГА!!!

У розв’язку завдання дозволено використовувати лише файли з початковими даними,  які розміщено у теці  Для учасника.

Всі завдання необхідно виконати за 4 години. Файли-розв’язки здати під підпис представнику організаційного комітету.

Під час олімпіади учасник має право задавати питання лише відповідальній особі протягом першої години роботи. Питання потрібно сформулювати таким чином, щоб на нього можна було відповісти однозначно ТАК чи  НІ.

У випадку, якщо одна з цих відповідей може стати підказкою або відповідь міститься у тексті завдання учасник отримує відповідь БЕЗ КОМЕНТАРІВ.

В роботі залишати відомості, які ідентифікують особу учасника ЗАБОРОНЕНО!!!

Розв’язок завдання вважають зданим тільки після перевірки представником оргкомітету у присутності учасника олімпіади наявності його файлів-рішень та підпису учасником у протоколі прийому робіт (підпис учасника ставиться після відмітки про наявність файлів-рішень  кожної задачі).

Бажаємо успіху!

Журі та оргкомітет олімпіади.

Немає коментарів:

Дописати коментар

8 відкритий Чемпіонат Оваднівської ОТГ зі спортивного орієнтування

  10 квітня відбувся 8 відкритий Чемпіонат Оваднівської ОТГ зі спортивного орієнтування серед юнаків та юніорів. В ньому взяла участь 114 уч...